In invatarea citit-scrisului un rol important il are mediul educational pe care il creeaza scoala. De aceea, noi dascalii, lucram cu elevii si investim in ei ce avem mai bun in activitatea didactica. Cititul si scrisul sunt achizitii fundamentale iar de modul in care au fost dobandite depinde si succesul scolar. Lucrarea Culegere de jocuri didactice pentru citit-scris pentru clasa a I-a cuprinde sarcini practice, concrete, functie de disponibilitatile fiecarui copil. Imaginile cu suport vizual atractiv, sunt gradate si permit elevului sa ajunga la litera, cuvant. Enunturile, cu o sintaxa simpla, sunt adecvate micilor cititori. Scrierea pe spatiul grafic a literelor, cuvintelor si propozitiilor contribuie la formarea unor abilitati senzoriomotorii. Textele propuse imprima activitatii didactice un caracter viu, atragator, care pervin monotonia si dau lumina limbii ca unui mare poem. Prin elaborarea si utilizarea la clasa a acestei culegeri se vine in sprijinul pregatirii elevilor urmarindu-se diversificarea aplicatiilor, construirea si dezvoltarea unor sarcini problematizate, introducerea progresiva a elementelor de limba, dezvoltarea vorbirii. Din punct de vedere metodic lucrarea poate fi utila cadrelor didactice in munca de instruire la clasa, ca si parintilor in oferirea unor sugestii pentru indrumarea copiilor in munca intelectuala independenta. Lucrarea favorizeaza crearea unui climat ce faciliteaza formarea priceperilor si deprinderilor de a citi si a scrie astfel incat elevul sa devina sarguincios, creator, independent, sa faca primii pasi pe calea cunoasterii, a intelegerii si a propriei realizari.

Culegere de jocuri didactice pentru citit-scris – Clasa I | Claudia Laura Gora, Mirela Elena Leonte la super preț online:

Acestea vor fi calculate, separat, în coş, în funcţie de destinaţie (în Bucureşti, ţară sau străinătate) şi greutatea aproximativă a coletului tău.

În cazul în care optezi pentru ridicarea produselor dintr-o librărie Carturesti aleasă de tine, poti face asta gratuit, indiferent de valoarea comenzii..

În cazul în care plasezi o comandă cu livrarea în România, prin curier rapid, cu valoare mai mare de 150 de lei, livrarea este gratuită.

Dacă nu, avem următoarele tarife de livrare pentru România:

în Bucureşti și Județul Ilfov – 9.5 lei pentru comenzi în valoare de până la 99.99 lei, 7.5 lei pentru comenzi cu valoarea cuprinsă între 100 lei și 149.99 lei, prin curier rapid;
în ţară – 15 lei pentru comenzi în valoare de până la 99.99 lei, 7.5 lei pentru comenzi cu valoarea cuprinsă între 100 lei și 149.99 lei, prin curier rapid.
Dacă ai nevoie de livrare în aceeași zi, în București, poți opta pentru serviciile noastre care au următoarele tarife:
19.90 lei, Same Day Fan Courier – numai pentru produsele cu etichetă 24h și pentru comenzile plasate până în ora 13:30;
19.90 lei, Sinapseria – livrare cu bicicleta – numai pentru produsele cu etichetă 24h și pentru comenzile plasate până în ora 13:00.
Pentru livrările în afara ţării, costurile de transport se calculează automat în coșul de cumpărături, în funcție de țara destinatară, de greutate și categoria produselor. În acest caz, plata este posibilă doar online, cu cardul.

Plata online cu cardul

După finalizarea cumpărăturilor, alegi plata online cu cardul, introduci datele cardului și vei fi redirecționat pe pagina/platforma procesatorului de plăți cu care colaborăm.

Plata ramburs

Dacă alegi să plătești ramburs, vei preda curierului care îți livrează coletul suma de plată datorată. Îți reamintim că suma de plată este menţionată în factura primită pe adresa de mail înregistrată.