Condamnati la inchisoare pe viata | Traian Tandin

Traian TANDIN ( „Comisarul TT”) este colonel in rezerva, fost ofiter de politie judiciara, discipol al celebrului criminalist general de brigada (p.m.) Dumitru Ceacanica. Reputat investigator in materia anchetarii omorurilor, disparitiilor cu suspiciuni de omor si a altor infractiuni judiciare de mare violenta, a fost citat in intreaga sa cariera prin 32 de Ordine de Zi pe Unitate ale Inspectorului General al Politiei pentru modul exemplar de solutionare a cazurilor judiciare complexe (peste 2.000 de cazuri – vezi cazul Rimaru, „Omul cu ciocanul”, cazul Anca etc.)Fost redactor-sef al revistei „Politia Romana”, este licentiat in stiinte juridice si jurnalism. Expert in afaceri judiciare, a publicat peste 100 de carti si romane politiste si 42 de scenarii de film, dintre care amintim: „Ucigasii de ingeri in Romania”; „Crime pasionale in lume”; „Discipolii crimei pe mapamond”; „Cazul Rimaru: roman-document”; „Comisar la omoruri”; „Crime, criminali si politisti”; „Erori judiciare in Romania”; „Evadari celebre”; „Jurnalul unui politist”; „Dictionar de argou al lumii interlope”; „Enigmele capitanului Roman”; „Sus mainile domnilor infractori!”, „Adio, Ringo!” etc.

Condamnati la inchisoare pe viata | Traian Tandin

Condamnati la inchisoare pe viata | Traian Tandin la super preț online:

Acestea vor fi calculate, separat, în coş, în funcţie de destinaţie (în Bucureşti, ţară sau străinătate) şi greutatea aproximativă a coletului tău.

În cazul în care optezi pentru ridicarea produselor dintr-o librărie Carturesti aleasă de tine, poti face asta gratuit, indiferent de valoarea comenzii..

În cazul în care plasezi o comandă cu livrarea în România, prin curier rapid, cu valoare mai mare de 150 de lei, livrarea este gratuită.

Dacă nu, avem următoarele tarife de livrare pentru România:

în Bucureşti și Județul Ilfov – 9.5 lei pentru comenzi în valoare de până la 99.99 lei, 7.5 lei pentru comenzi cu valoarea cuprinsă între 100 lei și 149.99 lei, prin curier rapid;
în ţară – 15 lei pentru comenzi în valoare de până la 99.99 lei, 7.5 lei pentru comenzi cu valoarea cuprinsă între 100 lei și 149.99 lei, prin curier rapid.
Dacă ai nevoie de livrare în aceeași zi, în București, poți opta pentru serviciile noastre care au următoarele tarife:
19.90 lei, Same Day Fan Courier – numai pentru produsele cu etichetă 24h și pentru comenzile plasate până în ora 13:30;
19.90 lei, Sinapseria – livrare cu bicicleta – numai pentru produsele cu etichetă 24h și pentru comenzile plasate până în ora 13:00.
Pentru livrările în afara ţării, costurile de transport se calculează automat în coșul de cumpărături, în funcție de țara destinatară, de greutate și categoria produselor. În acest caz, plata este posibilă doar online, cu cardul.

Plata online cu cardul

După finalizarea cumpărăturilor, alegi plata online cu cardul, introduci datele cardului și vei fi redirecționat pe pagina/platforma procesatorului de plăți cu care colaborăm.

Plata ramburs

Dacă alegi să plătești ramburs, vei preda curierului care îți livrează coletul suma de plată datorată. Îți reamintim că suma de plată este menţionată în factura primită pe adresa de mail înregistrată.